zázemí stavíme sauny
zázemí stavíme sauny
zázemí stavíme sauny

První rok STAVÍME SAUNY

Nedávno jsme oslavili první výročí od založení STAVÍME SAUNY. A protože to je opravdu jízda, která nás baví čím dál víc, spouštíme pro vás nový blog. Dneska si můžete přečíst o tom, jak jsme na tuhle cestu vyrazili.

Jak to začalo?

Celé to začalo kolem Vánoc roku 2020. Oba jsme měli zkušenosti se stavěním saun, a navíc nás spojovala láska k dřevu. Chtěli jsme stavět sauny pečlivě a s láskou. Byla pro nás důležitá kvalitně odvedená práce, ne jenom kvantita. Lákalo nás taky komunikovat s klienty od první poptávky až po samotné dokončení jejich vysněné sauny. A to v naší branži není zas tak obvyklé.

Proto jsme se rozhodli vydat na vlastní cestu a 18. ledna 2021 byly STAVÍME SAUNY na světě. Teda v obchodním rejstříku. Nebyl to zrovna nejjednodušší začátek. Postavili jsme pár saun pro naše partnery, ale věděli jsme, že založením firmy to teprve začíná.

Začali jsme si budovat zázemí, kde vzniká každá sauna, do které se pustíme. Nejdřív každou saunu pečlivě naplánujeme na papíře a pak se pustíme do chystání dřeva. A tomu bylo potřeba přizpůsobit naše nové prostory.

Důležité bylo taky nové logo. Jeden návrh střídal druhý, až jsme se konečně dopracovali k výsledku.

A pak jsme se pustili do nového webu. K tomu nám pomohly holky z elizatelier a začátkem května jsme stránky spustili. A pak to přišlo.

Od spuštění webu se téměř nezastavíme a stavíme jednu saunu za druhou. Ať už finskou saunu, infra saunu, bio saunu, venkovní či vnitřní saunu. Během našeho prvního roku jsme postavili 21 saun ve dvou lidech. A na to jsme opravdu pyšní.

Pohled z venkovní sauny

 

V červnu u nás přistála jedna spolupráce, které si velmi vážíme. Byla to zakázka pro Chalupu Na Potok. Tahle chalupa vznikla díky rekonstrukci 150 let starého stavení. Lidé sem jezdí odpočívat nebo načerpat energii, a tak právě tady nesměla chybět finská sauna.

 

Co chystáme dál?

Do budoucna bychom rádi rozšířili náš tým, zejména o lidi, kteří budou mít stejnou vizi jako my. Chystáme se vybudovat showroom, kam se klienti budou moct přijet osobně podívat a mít lepší zážitek při výběru sauny.

No a náš největší cíl je pomáhat lidem, aby se starali o své zdraví. A to díky pozitivním účinkům sauny a díky odpočinku, který si při saunování dopřejí. Víme, že kdyby každý aspoň jednou týdně zašel do sauny, byli by všichni spokojenější a svět by byl lepší. A proto jsme šťastní, že jsme těma jednadvaceti saunama za poslední rok svět snad zlepšili.

finska_sauna

Tradiční sauna a infrasauna, v čem je rozdíl?

Původně se k vyhřívání tradiční finské sauny používalo uhlí a vyhřívané kameny. Dneska můžeme v saunách najít vyhřívání pomocí kamen na dřevo, elektrických ohřívačů nebo jiných topných těles. Jak se ale od klasické finské sauny liší infrasauna? Specifika tradiční finské sauny Finská sauna je nejrozšířenějším typem sauny. Vyhřívá se na 85-110 ºC a vlhkost se

Celý článek...
Lávové kameny ve finské sauně

Finská sauna a její blahodárné účinky na zdraví

Sauna. Ptáte se, proč si ji pořizovat? A proč zrovna finskou saunu? Důvodů je nespočet. Co čekat od finské sauny? Finská sauna se od ostatních saun liší vysokou teplotou vzduchu a nižší vlhkostí vzduchu. Nejčastěji stavíme sauny se skleněnými dveřmi, příjemným dřevěným obložením a jemným osvětlením. Jaké jsou varianty finské sauny? Prvním typem finské sauny

Celý článek...

Mrknětě na sauny, které už prošly našima rukama

Ozvěte se a za chvíli se můžete saunovat ve vlastní

© 2021 STAVÍME SAUNY s.r.o.

© 2021 STAVÍME SAUNY s.r.o.